Fakültemiz 2016-2017 Akademik Yılı "Önlük Giyme Töreni" gerçekleştirildi.

24 Kasım 2016 Perşembe

Fakültemiz tarafından “Hekimliğe İlk Adım” sloganı ile birinci sınıf öğrencileri için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda 2016-2017 Akademik Yılı Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi.

Törene başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL ile Prof. Dr. Ali BİLGİN, Genel Sekreter Adnan Er, Üniversitemiz akademik personeli, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, içerisinde bulunduğumuz Diş Hekimliği Haftası’nı ve Diş Hekimliği Günü’nü kutlayarak fakülte hocalarımızın bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaya hazır olduğunu, öğrencilerin de öğrenme noktasında daha talepkar ve arzulu olmalarını söyledi.

Şeyh Edebali’nin, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü öğrencilerin ilke edinmesi gerektiğini ifade eden Rektörümüz, “Beyaz leke kabul etmez, sizler beyaz önlüklerinizi giyerek Allah’ın yarattığı en kutsal varlık olan insana hizmet edeceksiniz. Kendi yakınlarınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız sizlerden de karşınızdaki hastalara öyle davranmanızı arzu ediyoruz.” dedi.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ise, ülkemizdeki ilk Diş Hekimliği Fakültesi’nin 22 Kasım’da kurulmuş olması nedeniyle öğrencilerimizin önlük giyme törenin bu anlamlı günde yapıldığını belirterek, “Bugün giyeceğiniz beyaz önlükleriniz sağlığın, temizliğin, dürüstlüğün ve aydınlığın simgesidir. Sizlerden bu önlüğün anlamını idrak ederek hareket etmenizi temenni ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere önlüklerini başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, dekanlar ve akademisyenler giydirdi.

Günün anısına kesilen pasta ve toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.