Fakültemiz 2017-2018 Akademik Yılı Önlük Giydirme Töreni yapıldı.

22 Kasım 2017 Çarşamba

Fakültemiz tarafından “Hekimliğe İlk Adım” sloganı ile birinci sınıf öğrencileri için Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 2017-2018 Akademik Yılı Önlük Giydirme Töreni gerçekleştirildi.

Törene, başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Fakültemiz Dekanı Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Üniversitemiz akademik personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 2010 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk öğrencilerinin 2013-2014 eğitim öğretim döneminde aldığını ifade ederek ilk mezunlarını bu yıl vereceğini söyledi.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu yıl 62 öğrenci aldığını belirten Rektörümüz, “ Fakültemizde 270 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Şu anda 1 profesör, 1 doçent ve 15 yardımcı doçent olmak üzere toplamda 40 akademik personel fakültemizde görev yapmaktadır.” dedi.

Rektörümüz, Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşundan bugüne kadar zor fiziki şartlarda sağlık hizmetini ve eğitimini sürdürmesine rağmen ilimiz ve bölgemiz insanının sorunlarını çözme noktasında önemli işler yaptığına dikkat çekerek, “ Diş Hekimliği Fakültemizin 25 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni binasının temelini attık ve inşaat çalışmaları başladı. İnşallah bir buçuk iki yıl içinde bitecek ve fakültemiz modern bir binaya kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Rektörümüz, “Hekimlik mesleği insanı sevmekle başlar. Bu meslekte insanı sevmezseniz başarılı olamazsınız. Hayatınız boyunca bugün giyeceğiniz beyaz önlükleriniz gibi beyaz kalın.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Fakültemiz Dekanı Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ise, “Diş Hekimliği Fakültesi olarak bugüne kadar hem akademik hem klinik açıdan ciddi ilerleme kaydetmiş olmamızdan mutluluk duyuyorum. Bugün beyaz önlüklerini giyen öğrencilerimiz üçüncü sınıftan itibaren yeni fakültemizde eğitimlerine devam edecekler. Bu vesileyle yeni fakülte binamızın yapılmasında Rektörümüz başta olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”  dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere önlüklerini başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Dekanımız Prof.Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, Genel Sekreterimiz Adnan ER, dekanlar ve akademisyenler giydirdi.

Günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile tören sona erdi.