Fakültemiz tarafından İyidere Büyük Çiftlik Köyü İlkokulu'na Ağız Taraması Yapıldı.

02 Ocak 2018 Salı

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi ve Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Sağlığı Topluluğu tarafından, ilkokul düzeyindeki öğrencilerin ağız sağlığı bilinç düzeylerinin artırılması amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, İyidere Büyük Çiftlik Köyü İlkokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Etkinlik,  İyidere Kaymakamı Orhan ALTUN, İyidere Belediye Başkanı Ahmet METE, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz KÖSE, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa METE, mahalle muhtarları ve öğrenci velilerinin katılımları ile gerçekleşti.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ yaptığı konuşmada "Bu ve benzeri sosyal sorumluluk projelerinin artırılarak devam ettirilmesinin gerekliliğine dikkat çekmiş, başta İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere Üniversitemiz ve Fakültemiz adına teşekkür etmiş ve benzer projelerde mümkün olan azami düzeyde katkıyı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını" dile getirdi.

Doç. Dr. Oğuz KÖSE gözetiminde gerçekleştirilen ağız taraması programında, sağlıklı beslenme, diş-dişeti hastalıkları ve günlük ağız bakımı konularını kapsayan bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Diş Hekimliği Fakültesi son sınıf stajyer diş hekimleri tarafından okulun tüm öğrencilerinin ağız muayeneleri yapılarak gerekli diş tedavileri belirlendi.

Etkinlik, öğrencilere ağız bakım ürünleri hediye edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sonlandırıldı.