Kanser! Ben Ne Yapabilirim Ki?

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen programda İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz DİZDAR “Kanser! Ben Ne Yapabilirim ki?” konulu bir konferans verdi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen konferansta Yrd. Doç. Dr. Yavuz DİZDAR, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada gelen kanserden korunmak için dikkat edilmesi ve yapılması gerekenleri kapsamlı bir şekilde anlattı. Tükettiğimiz hazır besinlerin üretim aşamalarından, evde tüketilen besinlerin doğal olup olmadığını anlamada birkaç pratik yöntemi de katılımcılarla paylaşan Yrd. Doç. Dr. DİZDAR insanların doğal yaşama dönmesinin şart olduğunu ifade ederek beslenme konusunda daha bilinçli bir toplum olma yolunda ilerlediğimizi söyledi.

Program sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Yrd. Doç. Dr. Yavuz DİZDAR’a Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ tarafından şilt ve hediye takdimlerinde bulunuldu.